چاپ        ارسال به دوست

در راستای تاکید بیشتر بر عملیاتی کردن نقشه جامع علمی کشور جهت رسیدن به اهداف سند چشم‌انداز ایران 1404صورت پذیرفت؛

شیوه نامه اجرایی تأسیس واحدهای پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی تدوین شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر زهرا حسنی معاون پژوهشی پژوهشگاه در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه عنوان کرد: به منظور جهت دهی پژوهش های دانشگاه/پژوهشگاه در راستای توسعه فناوری های برتر، تقویت فعالیت های پژوهشی با رویکرد کار تیمی و مأموریت گرایی و ایجاد بستر مناسب جهت تعامل با سایر دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی، بخش های صنعتی و خدماتی، افزایش پژوهش های تقاضا محور و تحقیقات بین رشته ای، شیوه نامه اجرایی تأسیس واحد پژوهشی (هسته پژوهشی- فناوری و مرکز تحقیقات) و تأسیس آزمایشگاه های تحقيقاتي تدوین شد.

دکتر زهرا حسنی، ساماندهی ساختارهای پژوهشی در زمینه های تخصصی ماموریت گرا، انجام تحقيقات گروهي هدایت شده، كاربردي، بنيادي و توسعه ای، هدایت فعالیت های پژوهشی به سمت اولویت های پژوهشی و فناوری کشور، ایجاد زمینه های پژوهش های کلان و میان رشته ای، تنوع بخشی به منابع مالی دانشگاه و بسترسازی مناسب جهت تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی از جمله مهمترین اهداف تدوین این شیوه نامه، برشمرد.

وی افزود: در این شیوه نامه مواردی از جمله الزامات ایجاد واحد پژوهشی، شرایط تأسیس واحد پژوهشی، اخذ مجوز فعالیت واحد پژوهشی و وظايف اعضاي اصلی واحد پژوهشی و .... مطرح شده است.

معاون پژوهشی درادامه سخنانش با اشاره به این نکته که آزمایشگاه های تحقيقاتي يكي از زیرساخت های اساسي پژوهش و فناوري در دانشگاه، می باشند. اعلام کرد: با هدف تأسیس آزمایشگاه های تحقيقاتي و نظم بخشيدن به فضاهاي آزمايشگاهي تحقيقاتي و عملكرد بهتر و توسعه گروه های تحقيقاتي آزمايشگاه محور، در راستاي اهداف پژوهش و فناوري، شیوه نامه اجرایی تاسیس آزمایشگاه های تحقیقاتی نیز بصورت جداگانه تدوین شده است.

گفتنی است شیوه نامه های فوق بر اساس بند 2 ماده 7 آیین نامه ابلاغی مورخ 19/1/1398 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و درجلسه هیات امنای مورخ 26/5/1398 به تصويب رسيده است و از مورخ 1/7/1398 قابل اجرا است.

شیوه نامه های مذکور در قسمت فرم ها و مستندات - آموزش پژوهشی اساتید منتشر شده است.

 

 

 


٠٨:١٣ - دوشنبه ٨ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ١٧١٥    /    تعداد نمایش : ٥٥٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج