چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت هفته پژوهش و فناوری؛

گفتگو با دکتر عماد جمعه زاده فناور برتر استان کرمان در سال 1398

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر عماد جمعه زاده عضو هیئت‌علمی دانشکده مهندسی مکانیک و مواد به‌عنوان فناور برتر در جشنواره برگزیدگان پژوهش و فناوری استان کرمان انتخاب شد.

متن ذیل برگرفته از گفتگوی روابط عمومی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با وی می‌باشد.

دکتر عماد جمعه زاده عضو هیئت‌علمی دانشکده مهندسی مکانیک و مواد، دارای 35 مقاله ISI و 4 فناوری ثبت‌شده (با TRL بالای 7)، 5 ثبت اختراع و بیش از 10 محصول تجاری شده است.

وی در تشریح خصوصیات یک فناور اذعان داشت: افراد فعال در حوزه فناوری باید دارای روحیه توسعه‌ای در حوزه‌های اشتغال‌زایی و تجاری‌سازی باشند. بدین‌صورت که هدف فرد فقط ثبت اختراع یا ثبت فناوری به‌منظور کسب امتیاز نباشد بلکه هدف خلق ارزش و اثرگذاری باشد.

فناور برتر سال 98 درباره فعالیت‌هایش در حوزه فناوری و تأثیر آن‌ها در امر اشتغال‌زایی این‌گونه سخن گفت:

کلیه تلاشها و کارهای اینجانب بصورت تیمی صورت پذیرفته و پس از تحقیق و توسعه و کسب دانش فنی منجر به تجاری سازی 10 محصول شده است و از طرفی رسالت بنده را به عنوان عضو هیات علمی درراستای مهارت آموزی دانشجویان محقق نموده است.

وی افزود : گروه آموزشی "طراحی و ساخت" دانشکده مهندسی مکانیک و مواد، تمامی مسیرهای حوزه فناوری شامل کسب مهارت و تخصص، سابقه شغلی، ارتباط صنعت و دانشگاه کمک‌هزینه و راه‌اندازی کسب‌وکار رابرای دانشجویان هموار نموده است تا براحتی بتوانند در حوزه فناوری فعالیت موثر داشته باشند

در حوزه فناوری همان‌طور که اشاره شد مجموعه تلاش‌ها و همکاری‌ها که در سطح تیمی انجام شده باعث تجاری‌سازی بیش از 10 محصول و خدمت شده است که تمامی آن‌ها پس از تحقیق و توسعه و کسب دانش فنی به‌دست‌آمده‌اند. خوشبختانه تمامی فعالیت‌ها در راستای رسالت بنده به‌عنوان عضو هیئت‌علمی دانشگاه و در جهت مهارت‌آموزی دانشجویان بوده است. به جرات می‌توان گفت که هم‌اکنون تمامی مسیرهای حوزه فناوری برای دانشجویان گرایش طراحی و ساخت دانشکده مهندسی مکانیک و مواد فراهم است و در صورت همت دانشجو امکان کسب مهارت و تخصص، سابقه شغلی، کمک‌هزینه و آمادگی جهت راه‌اندازی کسب‌وکار فراهم است.

عضو هیئت‌علمی دانشکده مهندسی مکانیک و مواد درباره نقش تلاش فردی، امکانات و بودجه در این حوزه اظهار داشت: حوزه فناوری برخلاف حوزه‌های آموزشی و پژوهشی دارای مؤلفه‌های مختلفی شامل: ایده نوآورانه (قابلیت تبدیل به ارزش)، برنامه‌ریزی، کار تیمی، تحقیق و توسعه، سرمایه مالی، بازار و ... است؛ که هرکدام در نوع خود در امر تجاری سازی حائز اهمیت می‌باشند.

دکتر عماد جمعه زاده فناور برتر سال 98 کسب مهارت و تخصص را به نسل جوان و دانشگاهی توصیه نمود. در پایان ایشان از تلاش تمامی تیم کاری همراه خود بخصوص دکتر مسعود رضائی زاده تشکر نمود.

 


١٢:٥٥ - شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ١٨٥١    /    تعداد نمایش : ٤١٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج