چاپ        ارسال به دوست

رویش اولین واحد فناور در شهرک علمی و فناوری کرمان تا پایان مرداد۹۹

تا پایان مرداد۱۳۹۹واحد صدف ساحل هلیل تولید کننده انواع دمنوش، چای و داروهای گیاهی اولین واحد فناوری خواهد بود که در شهرک علمی و فناوری کرمان با زیربنای ۲۰۰۰متر مربع افتتاح می گردد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری کرمان، شرکت صدف ساحل هلیل از واحدهای فناور مستقر در پارک علم  و فناوری کرمان  است که در زمینه  تولید  انواع دمنوش، چای و داروهای گیاهی فعالیت می نماید و  اولین واحد فناوری خواهد بود که در شهرک علمی و فناوری کرمان با زیربنای ۲۰۰۰متر مربع و اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال  تا پایان مرداد ماه افتتاح خواهد شد.

گفتنی است این واحد فناور با بیش از سه سال کار تحقیق و توسعه بر روی گیاهان بومی منطقه جنوب استان توانسته است  با همکاری پارک علم و فناوری به نتایج ارزشمندی دست یابد به طوری که تاکنون انواع چای گیاهی با میکس ۱۶ گونه دارویی  و میکس گیاهان دارویی آرامبخش و ضد دیابت را تولید نماید.   

مدیر عامل شرکت صدف ساحل هلیل  در گفتگو با روابط عمومی پارک علم وفناوری گفت: دانش شرکت جهت تولید داروهای گیاهی برگرفته از اطلاعات بومی منطقه ، دانش  نخبگان و تحصیل کردگان مرتبط در زمینه گیاهان دارویی است.

وحید سالاری در پایان یاد آور شد این پروژه تا کنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و  با افتتاح آن به طور مستقیم ۵۰ نفر مشغول به کار خواهند شد و روزانه بیش از ۴ تن انواع گیاهان دارویی منطقه در این کارخانه فرآوری و میکس خواهند شد.

 


١١:١٩ - سه شنبه ١٠ تير ١٣٩٩    /    عدد : ٢١٥٣    /    تعداد نمایش : ٥٥٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج