چاپ        ارسال به دوست

دکتر باقی زاده رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی:

آماده همکاری در اجرای طرحهای صنعت و معدن استان هستیم

دکتر باقی زاده در جلسه هماهنگی و دفاع از پروپوزال های طرح های صنعتی و معدنی ارائه شده جهت رفع موانع تولید، افزایش بهره وری و بهبود کمیت و کیفیت تولید بر آمادگی دانشگاه، پژوهشگاه و اعضای هیات علمی با صنعت و معدن تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در نشستی که با حضور دکتر امین باقی زاده رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی کرمان به اتفاق جمعی از اعضا هیئت علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به میزبانی مهندس غفاری نژاد رئیس حوزه آموزش وپژوهش سازمان و برخی دیگر از معاونین و مدیران سازمان صمت در سالن گردهمایی این سازمان برگزار گردید، پیرامون پروژه های تحقیقاتی در حوزه بهره وری معادن و افزایش کمیت تولیدو ارتقاء کیفیت در تولیدات صنعتی و معدنی بحث و تبادل نظر انجام شد.

در این جلسه مهندس غفاری نژاد به نمایندگی از حسینی نژاد رئیس سازمان صمت شمال استان کرمان ضمن خوشامدگویی به رشد قابل توجه سرمایه گذاری در بخش معدن استان کرمان در چند سال اخیر اشاره کرد.

وی درباره پیگیری های استان، در زمینه تبصره 5 ماده 14 قانون معادن و مسئولیت های اجتماعی شرکت های بزرگ واجرای پروژه های ارتقا بهره وری در زمینه های اکتشاف، استخراج و محیط زیست در شرکت های معدنی گزارشی ارائه کرد.

سپس رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی ضمن تشکر از برگزارکنندگان این جلسه جهت بررسی پروژه های صنعتی و معدنی، بر تعامل هر چه بیشتر دانشگاه با سازمان صمت استان کرمان تاکید نمود.

دکتر باقی زاده با بیان اینکه با توجه به اهتمام مهندس حسینی نژاد رئیس سازمان صمت جهت تامین اعتبارات مربوطه، تصریح کرد: دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته؛ پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی و اعضا هیئت علمی در حوزه ارتقاء بهره وری و رفع مشکلات صنعت آمادگی کامل جهت همکاری دارند.

وی خواستار این شد که تعدادی از فرصت های اولویت دار در بخش صنعت و معدن توسط سازمان صمت استان مشخص شود و برای انجام و یا به روز رسانی مطالعات آنها از همکاری و خدمات دانشگاه استفاده گردد.

همچنین موضوع ایجاد یک یا دو آزمایشگاه مرجع در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با حمایت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برای ارائه خدمات آزمایشگاهی به صنایع و معادن کوچک و در حال توسعه از دیگر محورهایی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ادامه اعضا هیئت علمی مدعو در جلسه، از پروژه های تحقیقاتی خود در راستای رفع موانع تولید و افزایش بهره وری معادن دفاع کردند.


١٢:٤٢ - سه شنبه ١ شهريور ١٤٠١    /    عدد : ٣٣٠٦    /    تعداد نمایش : ٢٥٧٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج